Το απόγευμα της Τετάρτης 9 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε μια νέα τηλεδιάσκεψη μεταξύ των εταίρων του ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning «All We Need is … Art!» που υλοποιεί το Γενικό Λύκειο Πεύκων. Πρόκειται για τη δεύτερη κατά σειρά διαδικτυακή συνάντηση των εταίρων του προγράμματος, μετά την πρώτη που είχε πραγματοποιηθεί στις 10 Φεβρουαρίου. Στη νέα αυτή τηλεδιάσκεψη οι συμμετέχοντες ήταν 40 στο σύνολό τους και συγκεκριμένα 6 καθηγήτριες και 34 μαθητές από τα πέντε συνεργαζόμενα σχολεία της Ελλάδας, Λιθουανίας, Μολδαβίας, Ολλανδίας και Ρουμανίας. Το θέμα της συνάντησης ήταν η σημασία της τέχνης στη ζωή μας και η θέση της στη σχολική μας εκπαίδευση. Ως γλώσσα επικοινωνίας χρησιμοποιήθηκε η Αγγλική.

Δεύτερη Διαδικτυακή Συνάντηση eTwinning